• Učiaca sa Trnava - otvorená hodina

• V rámci širšej iniciatívy Učiaca sa Trnava sa v stredu 21.2.2024 účastníci projektu Škola učiteľov prišli pozrieť na otvorenú hodinu matematiky do 6.A, kde si v praxi odsledovali možnosti využitia riadenej práce s textom pomocou metódy EUR. Následne si svoje postrehy vzájomne skonzultovali pri rozbore hodiny s lektormi a vyučujúcou.

• Vyhodnotenie súťaže Expert geniality show

• Aj v tomto roku sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže Expert geniality show. Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 39 žiakov a zaradili sa tak medzi 13 392 súťažiacich z celého Slovenska. Deviatim žiakom sa podarilo získať titul EXPERT vo svojej téme, čiže sa umiestnili v prvej štvrtine súťažiacich v danej kategórii. Z toho šiesti sa umiestnili aj v prvej štvrtine celkového poradia a získali titul TOP EXPERT. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a EXPERTOM blahoželáme.

• Blokové vyučovanie v 4.A - Ľudové remeslá

• Zážitkovou formou pracovali žiaci na hodinách SLJ / riadená práca s textom Remeslo má zlaté dno, pojmová mapa/ INF /vyhľadávanie informácii o ľudových remeslách/ PCV / návrh maľby na keramiku/ VLA / Slovenské mestá s ľudovou tradíciou /. Na exkurzii v Modre-Majolike sa žiaci oboznámili s tradičnou výrobou modranskej majoliky a na tvorivých dielňach si vyskúšali maľbu do surovej glazúry. Zážitkové vyučovanie v blokoch prijali štvrtáci s nadšením.

• Exkurzia Modra - Majolika

• V rámci ročníkovej témy STOPÁRI sa šiestaci v stredu 14.2.2024 zúčastnili exkurzie v Modre v Slovenskej ľudovej majolike. Tu sa vybrali po stopách výroby tradičných hrnčiarskych výrobkov, kde si podrobne zaznamenávali celý proces výroby, zisťovali fyzikálne vlastnosti materiálu, z ktorého sa nádoby vyrábajú, spoznali zaujímavosti z histórie, aj sa naučili nové pojmy. Počas tvorivej dielne si vlastnoručne vyzdobili menšie hlinené nádobky a vyskúšali si tak náročnú prácu hrnčiarov. Na hodine techniky si záznamy vyhodnotili a na slovenskom jazyku využili získané vedomosti pri písaní dynamického opisu. Prepojením k téme bola aj príprava na hodine náboženskej výchovy, kde pri téme Boh ako hrnčiar si vytvárali aj vlastné nádobky z hrnčiarskej hliny.V blízkosti podniku, ktorý žiaci pri exkurzii v Modre navštívili, sa tiež nachádza cintorín, kde je pochovaný najvýznamnejší predstaviteľ slovenského národného života, Ľudovít Štúr. Jeho pamiatku si žiaci uctili aspoň krátkou návštevou pri jeho hrobe.

• Naše zimnojarné putovanie s turistami z 2.stupňa sme odštartovali na železničnej stanici. Cesta vlakom je vždy pekným zážitkom. Až vo Svätom Juri sa začala naozajstná turistika po žltej značke, ktorá nás doviedla najprv k zrúcanine gotického hradu Biely Kameň. Odtiaľ sme šliapali do výšin za červeným a modrým krížom až ku Bielemu krížu. Trochu sme si oddýchli pri kozičkách a vzápätí zišli dolu krásnym lesom do Rače. Cesta vlakom do Trnavy bola príjemným ukončením nášho putovania.

• Najlepší strelec SR

• Najlepším strelcom slovenských futbalových súťaží za minulý rok sa stal náš žiak Matej Dudáš, ktorý strelil za predošlý rok dovedna 137 gólov!

Právom si cez víkend prebral ocenenie v kategórii mládeže – chlapci na podujatí Gala Grassroots, kde Slovenský futbalový zväz oceňoval najlepších!

Maťo gratulujeme!

• Riaditeľské voľno pre žiakov ZŠ

• V dňoch 5.2. až 6.2.2024 udeľuje riaditeľka školy riaditeľské voľno žiakom ZŠ z organizačných dôvodov (chorobnosť) .

Žiaci sú zo stravy odhlásení. Nástup do školy je v stredu 7.2.2024.

• Úprava výšky mesačného príspevku v MŠ

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu prerušenia prevádzky MŠ v mesiacoch december a január sa  upravuje predpis príspevku v MŠ v mesiaci  FEBRUÁR 2024 za  12/2023 o 3,94€  a za 01/2024 o 4,54€ (spolu 8,48€).

Žiadame rodičov, aby si v prípade trvalého príkazu urobili jednorazovú zmenu platby.

• Školské kolo Hollého pamätník

• Žiaci súťažili v 3 kategóriách v poézii i v próze. Ich výkony boli fantastické a niektoré prednesy vyvolali aj spontánnu vlnu smiechu.

Víťazmi šk. kola s postupom do okresného kola sa stali:

Stela Urbanová, Iva Fančovičová a Daniela Beníčková. Budeme Vám držať palce aj ďalšej reprezentácii školy.

Všetkým prednášajúcim srdečne gratulujeme!

• Mrazivú, januárovú, ale slnečnú sobotu strávili turisti našej školy na krásnej túre. Zo Zochovej chaty vyšli na rozhladňu Veľká Homola, odkiaľ videli až na zasnežené rakúske Alpy. Obzreli si skaly - Troch jazdcov a po modrej značke zostúpili do Modry.