• Turistický krúžok - Červený Kameň

• Turistický krúžok sa v nedeľu vydal na cestu autobusom do Častej. Odtiaľ sme si vyšliapali lesnou cestou na hrad Červený Kameň. Po veľmi zaujímavej a zábavne komentovanej prehliadke hradu sme si prezreli okolie zo Severnej veže a vydali sa na Kalváriu, ukrytú v lese. Po zelenej turistickej trase dolu do Častej sme si prezreli židovský cintorín. Potom už len pizza a čokoláda na zohriatie a šlo sa domov.

• Školské oblečenie - objednávky len do 4.12.2022

• Na základe Vášho hlasovania bola vytvorená voľnočasová kolekcia oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/zsikrasku/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 4.12. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

• Zbierka sladkých radostí

• Zbierka Mikulášskych radostí bola ukončená a vrece plné dobrôt bolo odovzdané pracovníkom charity. Tí už poznajú konkrétnych ľudí v núdzi, ktorým odovzdajú balíčky so sladkosťami aj z našej školy. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli stať sa anjelmi sv. Mikuláša a prispeli do jeho vreca, aby mohol potešiť deti aj starších ľudí v čase jeho sviatku. Ďakujeme!

• Žonglovanie s futbalovou loptou

• Dňa 25.10. prebehla v škole prvá športová súťaž, ktorú si navrhli sami žiaci. Išlo o žonglovanie s futbalovou loptou a bola určená pre chlapcov 2. stupňa. Zúčastnilo sa jej 7 šikovných chalanov, ktorí ukázali skvelé ovládanie lopty a ich triky by im mohol závidiet aj ligový futbalista. V napínavom súboji nakoniec zvíťazil Juraj Blažek z 8.A. Podobné súťaže sa budú uskutočňovať pravidelne, naši žiaci majú plno skvelých nápadov.

O týždeň si to isté zopakovali žiaci 1. stupňa. 10 chlapcov a jedno dievča ukázali veľkú snahu a šikovnosť. Najlepší bol Stefan Stricki zo 4.A s počtom 11 dotykov bez spadnutia lopty.

Na fotkách sú víťazi v plnom nasadení a traja najlepší žongléri v každej kategórii.

• Školské oblečenie - hlasovanie

• Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 13.11.2022 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nie len mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/4418a302

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• Žiaci 8. a 9. ročníka si zmerali sily v súťaži o najlepšieho angličtinára školy. Najprv sa písomne otestovali. Úspešní riešitelia testu si následne 4.11. zmerali sily v ústnej časti olympiády. Na druhom mieste v kategórii B sa umiestnil ôsmak Samko Sekera. Víťazka Lucia Augustínová z 9. A postupuje do okresného kola. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

• Deň zdravej výživy

• Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto sme si aj na prvom stupni pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. V detskom veku je  vyvážená strava veľmi dôležitá. Žiaci pripravili na svojich hodinách výživné jedlá, porozprávali sa o zdravej výžive, triedili potraviny na zdravé a menej zdravé. Tento deň sa nám veľmi páčil. Mnohým deťom zachutilo to, čo predtým príliš neobľubovali.

• "Strašidelné vyučovanie"

• Hú, hú, Halloween, vyletíme cez komín… Dnes sa nám chce strašiť, celú školu plašiť …

V stredu sme mali na 1.stupni “strašidelne” vyučovanie. Do našej školy sa nasťahovali čarodejnice, kostlivci, pavúčie kráľovné, zombie… celá škola sa tak zmenila na halloweensky svet. Na čítaní nám pomáhali duchovia, na matematike sme počítali s tekvickami a na angličtine zaspievali pesničku o strašidlách… vďaka našim rodičom sa stôl prehýbal od rôznych maškŕt z jabĺk a dobrôt. V ŠKD sme zažili úžasnú party a súťaže, a dokonca aj naše pani učiteľky sa zmenili na strašidelne tvory… bolo nám úžasne strašidelneeee!!!

Strašidlá v ŠKD