• Vtipnejší vyhráva

• Dňa 20.1. sa v ŠKD konala zábavná súťaž Vtipnejší vyhráva. Každé oddelenie reprezentovali 3 humoristi.  Výborne sme sa zabavili a objavili talenty na rozprávanie vtipov. Víťazom sa stal Tadeáš Tomovič, na 2. mieste sa umiestnil Martin Žbodák, 3. miesto si delili dve súťažiace, prváčka Valentina Juran a druháčka Lia Uhliariková. Všetkým srdečne blahoželáme!

• V sobotu 21.1. naši turisti opäť spoznávali krásu Malých Karpát. Vlakom z Trnavy sa presunuli do Smoleníc. Vydali sa na pochod zo stanice Smolenice peši až na Molpír. Vybláznili sa v snehu, guľovali sa a postavili snehuliaka. Potom zišli po hrebeni smerom k jaskyni Driny, dolu na Jahodník a odtiaľ opäť do Smoleníc.

• Deviataci čítajú prvákom

• Úryvky z knihy Opice z našej police od Kristy Bendovej v podaní deviatakov si so záujmom vypočuli naši prváčikovia a spoločne potom o prečítanom diskutovali.

• Escape room

• Hneď po návrate z vianočných prázdnin mali žiaci všetkých tried možnosť zažiť atmosféru únikovej hry Escape Room. Ich úlohou bolo odraziť útok hackerov na server našej školy a ochrániť tak svoje osobné údaje. V čase 30 minút museli vyriešiť rôzne hlavolamy, tajničky a iné zaujímavé úlohy v atmosfére laserového podsvietenia, získať tak kódy na odomknutie niekoľkých zámkov k trezoru a zastaviť spustený časovač. Pri riešení si precvičili nielen svoje vedomosti z rôznych oblastí, ale aj schopnosť spolupracovať, komunikovať a vyhľadávať potrebné informácie v poskytnutých knihách. Všetkým triedam sa nakoniec šťastne podarilo časovač zastaviť včas a zažiť radosť z úspechu. Naši deviataci zvládli úlohu splniť v rekordnom čase a zaradiť sa medzi najúspešnejších žiakov na Slovensku. Za nezabudnuteľný zážitok ďakujeme tvorcovi hry p. Mahdalovi z https://www.eduextra.sk/index.html a ZRPŠ našej školy za úhradu poplatku.

• Pomoc rodinám

• Mesto Trnava v rámci komunitného plánovania sociálnych služieb a sociálnej pomoci obyvateľom Trnavy spolupracuje aj s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ. Táto organizácia pomáha rodinám, kde pri výchove detí je prítomný iba jeden rodič. Ten druhý rodič sa odsťahoval, rozviedol a nepodieľa sa rovnakou mierou na výchove detí, nehlási sa k dieťaťu alebo zomrel.

JEDEN RODIČ, n. o. sa vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Ľudské zdroje zapojil do projektu „KOMPOD“. Týmto ponúka pomoc jednorodičom pri hľadaní zamestnania.

Viac informácií nájdete v priloženej prílohe a na odkaze https://socialnesluzby.trnava.sk/news/hladate-zamestnanie-a-ste-jednorodic/

projekt_KOMPOD_Jeden_rodic_info_plagat.pdf​​​​​​​