• Škola v prírode

• Počas predposledného júnového týždňa sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili Školy v prírode na Čertove – Lazy pod Makytou, spojenej s plaveckým kurzom. Počas celého týždňa si žiaci okrem každodenného plávania užili aj množstvo zaujímavých aktivít s animátormi či pedagógmi. Nechýbali ranné rozcvičky, športové hry, vedomostné súťaže, výroba tričiek, skvelá kuchyňa alebo večerné diskotéky a spoločné čítania. Dúfame, že okrem upomienkových predmetov, darčekov či odmien si deti priniesli aj veľa pekných zážitkov.

• Ocenenie žiakov

• Žiaci základných škôl nám robia radosť, tých najlepších mesto v utorok 7. júna ocenilo za mimoriadne úspechy v sobášnej sieni na radnici. Ocenenia dostalo 21 žiakov mestských, súkromných a umeleckých škôl, ktorí na slávnostnom defilé prebrali diplomy a spomienkové darčeky od viceprimátora Trnavy Tibora Pekarčíka a vedúceho odboru školstva, mládeže a športu Michala Špernogu. Našou školou boli navrhnutí žiaci:

Iva Fančovičová - 4. ročník a Timotej Sekera - 5. ročník - za reprezentáciu školy vo vedomostných a recitačných súťažiach, vzorné správanie a výborné študijné výsledky.

Gratulujeme!

• Školský výlet 8.A

• Školský výlet 8.A v Bratislave bol fantastickým prepojením príjemného s užitočným. Odviezli sme sa vláčikom a električkou do krásneho starého centra mesta, prešli sme sa popri Dunaji a nasýtili sa vlastnoručne upečenou pizzou v pizzerii Domino's. Chlapci nás osviežili vodnými pištoľkami a krásny deň bol za nami.

• Školský výlet 9.A

• 21.6.2022 boli žiaci 6.,7. a 9. ročníka na školskom výlete v Trenčíne. Cestou z vlakovej stanice si v hoteli Elizabeth pozreli historický nápis na skale z 2. storočia. Po krátkej prechádzke cez lesopark Brezina navštívili areál Trenčianskeho hradu a pekné historické centrum mesta.

• Noc v škole spojená s opekačkou

• Záver školského roka sa blíži a tak si ho naši žiaci z 5.A a zo 6.A spestrili spoločnou prespávačkou v škole.

Ešte predtým sa stretli rodičia, žiaci aj triedne učiteľky na spoločnej opekačke, kde podebatili o celom roku, ktorý sa nám nezadržateľne kráti.

Akcia sa stretla s pozitívnym ohlasom a je veľmi pravdepodobné, že sa stane tradíciou.

• ENGLISH STAR

• Je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Naši jazykovo-talentovaní žiaci sa súťaže zúčastnili a mohli zábavnou formou riešiť písomné testy. Porovnali si tak svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl.

• MDD

• 1.6. - deti si užili svoj deň naozaj pestro. Niektorí sa zúčastnili akcie Dobrovoľníci deťom na námestí v Trnave, niektorí absolvovali historickú cestu Trnavou a niektorí si vyskúšali pripravené aktivity v školskom areáli alebo na štadióne. Poobede nás navštívili aj víly z rozprávky. Želám Vám decká, aby ste boli šťastné každý svoj deň, nie len na Deň detí.

Zároveň sa chceme poďakovať reštaurácii Pemino za kofolu a pánovi zmrzlinárovi za sladké občerstvenie pre žiakov našej školy a škôlky. Ďakujeme

MDD v ŠKD- Cesta do stredu školy- súťažné popoludnie medzi oddeleniami v športovo- kvizovom zápolení.