• archív

• Školský rok 2010/2011

V turistickom krúžku spoznávame krásy našej vlasti, učíme sa ochraňovať prírodu, zlepšujeme telesnú zdatnosť žiakov.

V mesiaci október sme sa vybrali turistickým chodníkom z Rače cez Malé Karpatydo pútnického mesta Mariánka.

Koncom mesiaca sme spoznávali prírodu Malých Karpát pri Červenom Kameni, pozreli sme si renesančný hrad a prešli sme cez horu do Harmonie pri Modre.

novembri sme sa spolu s Kalokagatiou vybrali za tajomstvom studne lásky na Trenčiansky hrad.

decembri sme si pripomenuli zvyky a tradície v našom hlavnom meste. Navštívili sme vianočné trhy, prezreli sme si Slavín, Bratislavský hrad, Primaciálny palác, SND, Hlavné námestie Bratislavy.

Spokojní sa vždy vraciame domov, kde deti už čakajú ich rodičia.

Vedúca krúžku: Mgr. Jarmila Havlínová

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V rámci stolnotenisového krúžku sme uskutočnili 25.10. 2010 vo vestibule školy stolnotenisový turnaj. Turnaja sa zúčastnili žiaci zo ZŠ s MŠ Modranka a zo ZŠ s MŠ Trakovice.

Víťazi boli odmenení vecnými cenami a diplomami.

Od 28.3. do 8.4. 2011 sa uskutočnil ročníkový turnaj v stolnom tenise. Finále dievčat sa konalo 6.4. o 13: 30 hod. a finále chlapcov 8.4. 2011 o 13:30 hod. Turnaja sa zúčastnilo 48 žiakov, odohralo sa 72 zápasov.

Víťazom školy v kategórii chlapcov  sa stal Míchal Široký IX. A

Víťazom školy v kategórii dievčat sa stala Alexandra Tomíková V.A

Vedúca krúžku: PaedDr. Adriana Jančichová

A je to tu. Dlho očakávaný časopis Základnej školy s materskou školou v Modranke je na svete. Po dlhých a tvrdých týždňoch práce sme spoločnými silami vytvorili niečo, čo by sa malo podobať na ozajstný časopis. Dlho sme si lámali hlavičky s nejakým originálnym názvom. Nakoniec sme vybrali slovo, ktoré sa veľmi často používa medzi mladými ľuďmi aj deťmi. Je krátke, jednoduché, ľahko vysloviteľné a výstižné, jednoducho OK.

Poslaním nášho časopisu je vás informovať, vzdelávať i zabávať zároveň. Budete si môcť prečítať pravidelné rubriky, rôzne zaujímavosti, rozhovory, novinky zo školy a samozrejme v ňom nebudú chýbať vaše úspechy či vlastná tvorba. Svoje si tu nájdu aj mladšie ročníky, napr. pri čítaní vtipov, hádaniek, lúštení tajničiek a zabaviť sa môžu aj vyfarbovaním obrázkov.

Časopis vzniká pod vedením pani učiteľky Mgr. Veroniky Rybnikárovej. Spolu sa stretávame každý štvrtok v počítačovej učebni, kde v príjemnej atmosfére myslíme, tvoríme a zabávame sa.

Dúfame, že sa stanete našimi dobrými a vernými čitateľmi a že sa budete tešiť

na ďalšie čísla časopisu.

Ak máte nejaké nápady, pripomienky, postrehy, informujte vedúcu krúžku alebo šéfredaktorku. Časopis sa tak stane naším spoločným dielom a bude určite lepší a lepší.

Príjemnú zábavu pri čítaní časopisu vám praje

REDAKCIA OK

Krúžok „Školský časopis“ sa mi veľmi páči, pretože je na ňom vždy zábava! Každý dostane nejakú úlohu, na ktorej pracuje. Časopis je aj preto taký pekný a rozmanitý! Veľa sa tam nasmejeme, napr. keď vyberáme vtipy. Tento krúžok je aj také uvoľnenie po celom školskom dni. Niektorí žiaci sa môžu vďaka tomu naučiť lepšie pracovať s počítačom. Mňa časopis veľmi baví. Môžeme si vyskúšať, aké by to bolo byť redaktorom. Možno niekto z nás aj redaktorom alebo novinárom raz vďaka tomu bude.

Katka Ostatníková, VI. ročník

Každý štvrtok máme „Školský časopis“. Pani učiteľka nám rozdelí úlohy tak, aby sa práca ušla každému. Robíme väčšinou samostatne a využívame internet alebo nejaké knihy, podľa témy. Preto je náš časopis taký pekný a zaujímavý. V článkoch využívame svoju fantáziu aj tvorivosť. S prácou nám pomáha pani učiteľka. Vždy je tu sranda a veľa sa smejeme.

Chantelle Maronová, VII. ročník

vedúca krúžku ,, Školský časopis"

Mgr.V.Rybnikárová

Hudobno-pohybový krúžok

Všetci žiaci sa aktívne zapájajú na krúžku a zároveň sa aj zúčastnili  troch vystúpení.

S ,,VIANOČNÝM PÁSMOM "" vystúpili v KD Modranka pre dôchodcov, pre žiakov ZŠ a pre partnerskú školu z Kyjova a na Vianočnej besiedke.

Mgr. D. Šarvaicová