Charakteristika MŠ

Naša materská škola má 4 triedy. Poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku 2,5 až 6 rokov. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Je umiestnená v budove ZŠ, na poschodí. Tvoria ju dve vstupné chodby, 4 triedy s príslušnými priestormi, izolačka, účelové miestnosti pre pedagogických a prevádzkových zamestnancov školy, 2 umyvárne i kancelária zástupkyne MŠ. Školská jedáleň sa nachádza v priestoroch ZŠ na prízemí. K materskej škole patrí taktiež dvor vybavený preliezkami, dvomi pieskoviskami, šmykľavkami, pohyblivým chodníkom, záhradným altánkom, ktorý slúži na oddych a zároveň na odkladanie pomôcok a hračiek k pobytu vonku.

Prevádzka MŠ

MŠ je v prevádzke v pracovných dňoch od 6:30 do 16:30  kedy poskytujeme deťom kompletnú výchovnú starostlivosť. Prevádzka MŠ i vnútorný poriadok je vždy prerokovaný a odsúhlasený rodičmi na schôdzi rodičovského združenia.

Prevádzka v čase letných prázdnin:
naša MŠ je počas letných prázdnin v prevádzke prvé dva týždne od 6:30 do 16:30.

Zameranie MŠ

Vychádzajúc z podmienok a prostredia MŠ sa snažíme:
- v podpore zdravia sa orientovať na zásady správnej výživy s cieľom zabezpečiť deťom zdravý vývin, duševnú pohodu a zdravie v dospelosti

- skvalitnenie výchovy a vzdelávania s dôrazom na prípravu detí na vstup do ZŠ, zamerať pozornosť na deti s odloženou školskou dochádzkou, dosiahnuť optimálnu perceptuálno-motorickú, kognitívnu a citovo-sociálnu úroveň

- pokračovať v intenzívnej výučbe anglického jazyka u detí od 4 rokov hravou formou

- rozširovať možnosti hudobného, speváckeho a výtvarného talentu detí

- rozvíjať kultivované vzťahy učiteľ – dieťa

Deťom ponúkame:
- zdravé životné prostredie

- kvalitnú a kvalifikovanú prácu našich pedagógov vo výchove a vzdelávaní

- poradenstvo

- vzájomnú úctu a pochopenie