• Projekt - Záložka do knihy

• Spolupráca s partnerskou školou ZŠ s MŠ Župkov http://www.zszupkov.sk/  v rámci projektu ,, Záložka do knihy"

Aktivity v mesiaci október:

1. Odoslanie záložiek, ktoré vytvorili naši žiaci na hodinách výtvarnej výchovy.

27.10.2011 sme dostali od ZŠ Župkov 189 záložiek.

2. Aktivity na slovenskom jazyku:

24.10.2011 vytvorili vyučujúce hodiny tak, aby zodpovedali požiadavkám literárnej záložky, aby žiakov zaujali, aby žiaci sami vykonávali isté aktivity.

Piaty ročník spolupracoval s deviatym ročníkom.

Deviataci ukážkovo prečítali piatakom jednu grécku báj. Dodržali všetky pravidlá výslovnosti, interpunkcie, melódie viet. potom zarecitovala L. Uhlíková báseň, aby mali prehľad o pravidlách recitácie. Na záver sme urobili podrobný rozbor textu báje, aby sme vedeli, či žiaci textu porozumeli.

Šiesty ročník

Tajomný svet balád - čítanie Kytica z povestí národných od J. Erbena. Čítanie doplnili ilustráciou. Z nej vyplynulo pochopenie textu.

Siedmy ročník

Spoločné čítanie zakúpenej knihy G. Futtovej a R. Brata: Chlapci padli z višne, dievčatá z jahody. potom  o danom úryvkubesedovali a urobili projekt.

Ôsmy ročník

Čítame a tvoríme ľúbostnú poéziu - projekt žiakov. Báseň čítali, potom vytvorili vlastnú báseň, ilustrovali a predniesli.

VLASTNÁ  TVORBA

Deviaty ročník, motivácia Ján Kostra: Každý deň stretnúť človeka

Skupinová práca - Petková, Mokráňová, Krištofiak, Sobotka

Priateľ je človek úprimný,

čo vždy pravdu povie ti.

Je vždy s tebou spokojný

a ruku pomocnú podá ti.

Skupinová práca - Staňová, Uhlíková, Ležovič

Človek, ktorému môžem veriť je mama,

pri nej nezostanem nikdy sama,

jej oči sú plné lásky, nimi pohladí mi vlásky.