• Zápis do 1. ročníka

Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ sa po dohode so zriaďovateľom uskutoční v dňoch 4. - 5.4.2024 (štvrtok, piatok) v I. budove na prízemí (trieda 4.A). Na zápis sa dostavia zákonní zástupcovia so svojim dieťaťom. Je potrebné si priniesť občiansky preukaz a rodný list - k nahliadnutiu. Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku, ktorú nájdete na webovej stránke našej školy na záložke hore.

4.A

Štvrtáci sa venovali filtrácii znečistenej vody. Sledovali jednotlivé fázy čistenia (preosievanie, prelievanie, filtrovanie, …). Cieľom aktivity bolo vybudovať si správny postoj k pitnej vode a životnému prostrediu.

3.B

Projektové vyučovanie - práca v skupinách. Práca s pracovným listom, ochutnávka minerálnych vôd, skupinová práca na projekte, vychádzka v okolí Trnávky

• Pozvánka

Srdečne Vás pozývame na veľkonočné dielne 27.3.2024 v čase od 16:30 do 18:00 hod v priestoroch 1. budovy ZŠ.

Členovia ZRPŠ si pre Vás pripravili rôzne workshopy, dielničky a malé občerstvenie. Všetci sú vítaní...

• Beseda so spisovateľkou K. Belicovou

V piatok 15.3. sa žiaci 1.stupňa zúčastnili besedy so spisovateľkou Kristínou Belicovou. Pani spisovateľka deťom predstavila svoju knižku Malá Haňa. Deti sa dozvedeli nielen to, pre koho, ako dlho a prečo knižku pisala, ale aj veľa iných zaujímavostí. Niektoré si dokonca aj spoločne vyskúšali - rôzne dychové cvičenia z jogy, aromaterapiu a nechýbal ani pohyb pri hre na zvieratá. Deti si určite túto zaujímavú besedu užili.

• Športové otvorenie telocvične

Vo štvrtok 29.2. sa uskutočnilo športové otvorenie našej telocvične. Žiaci I. stupňa sledovali ukážky karate Ninky Oravcovej, kung-fu Vanesky Lukačkovej, športovej gymnastiky Adelky Fabovej a skupinovej gymnastickej zostavy, ktorú si dievčatá nacvičili pod vedením p. asistenky B. Lovás. Na záver všetci povzbudzovali žiakov 3.A, 3.B a 4.A, ktorí si zmerali sily v prehadzovanej.

• Učiaca sa Trnava - otvorená hodina

V rámci širšej iniciatívy Učiaca sa Trnava sa v stredu 21.2.2024 účastníci projektu Škola učiteľov prišli pozrieť na otvorenú hodinu matematiky do 6.A, kde si v praxi odsledovali možnosti využitia riadenej práce s textom pomocou metódy EUR. Následne si svoje postrehy vzájomne skonzultovali pri rozbore hodiny s lektormi a vyučujúcou.

• Vyhodnotenie súťaže Expert geniality show

Aj v tomto roku sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže Expert geniality show. Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 39 žiakov a zaradili sa tak medzi 13 392 súťažiacich z celého Slovenska. Deviatim žiakom sa podarilo získať titul EXPERT vo svojej téme, čiže sa umiestnili v prvej štvrtine súťažiacich v danej kategórii. Z toho šiesti sa umiestnili aj v prvej štvrtine celkového poradia a získali titul TOP EXPERT. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a EXPERTOM blahoželáme.

• Blokové vyučovanie v 4.A - Ľudové remeslá

Zážitkovou formou pracovali žiaci na hodinách SLJ / riadená práca s textom Remeslo má zlaté dno, pojmová mapa/ INF /vyhľadávanie informácii o ľudových remeslách/ PCV / návrh maľby na keramiku/ VLA / Slovenské mestá s ľudovou tradíciou /. Na exkurzii v Modre-Majolike sa žiaci oboznámili s tradičnou výrobou modranskej majoliky a na tvorivých dielňach si vyskúšali maľbu do surovej glazúry. Zážitkové vyučovanie v blokoch prijali štvrtáci s nadšením.

• Exkurzia Modra - Majolika

V rámci ročníkovej témy STOPÁRI sa šiestaci v stredu 14.2.2024 zúčastnili exkurzie v Modre v Slovenskej ľudovej majolike. Tu sa vybrali po stopách výroby tradičných hrnčiarskych výrobkov, kde si podrobne zaznamenávali celý proces výroby, zisťovali fyzikálne vlastnosti materiálu, z ktorého sa nádoby vyrábajú, spoznali zaujímavosti z histórie, aj sa naučili nové pojmy. Počas tvorivej dielne si vlastnoručne vyzdobili menšie hlinené nádobky a vyskúšali si tak náročnú prácu hrnčiarov. Na hodine techniky si záznamy vyhodnotili a na slovenskom jazyku využili získané vedomosti pri písaní dynamického opisu. Prepojením k téme bola aj príprava na hodine náboženskej výchovy, kde pri téme Boh ako hrnčiar si vytvárali aj vlastné nádobky z hrnčiarskej hliny.V blízkosti podniku, ktorý žiaci pri exkurzii v Modre navštívili, sa tiež nachádza cintorín, kde je pochovaný najvýznamnejší predstaviteľ slovenské

Štvrtok 28. 3. 2024